ویفیدر (توزین فیدر)

 

ویفیدر چیست؟

شرکت توزین تراز آریا در زمینه تولید و نصب جک های تخلیه و همچنین دستگاه های توزین صنعتی دینامیکی و استاتیکی فعالیت دارد. یکی از مهمترین دستگاه هایی که این شرکت برای مشتریان عرضه کرده است، سیستم توزین ویفیدر می باشد. این دستگاه نرخ بارگذاری مواد را که از قبل مشخص شده است را تنظیم می کند. این شرکت در تلاش است تا با انتقال تکنولوژی از شرکت های معتبر خارجی به کشور، به افزایش کیفیت سیستم های ویفیدر و سایر سیستم های توزین کمک کند.
دستگاه ویفیدر که یکی از محصولات شرکت توزین تراز آریا می باشد، در صنایع پلاستیک، کشت و صنعت، خوراک دام، بنادر و اسکله ها، معادن، کارخانه های سیمان، کارخانه های کاشی و سرامیک، صنایع فولاد، جاده سازی، کارخانه های شیشه، پتروشیمی، خوراک دامها، صنایع غذایی و دارویی و بسیاری از صنایع دیگری که برای کنترل و توزین مواد عبوری که از طریق کانوایر منتقل می شوند، کاربرد دارد.
برای حصول دقت مناسب در دستگاه ویفیدر، شرکت توزین تراز آریا از استراکچر فلزی و تعداد و ظرفیت لودسل ها استفاده و پس از دریافت اطلاعات کامل کانوایر، براساس محاسبات مهندسی عمل می کند.


ویفیدر weigh feeder

بخش های دستگاه ویفیدر


دستگاه ویفیدر از چندین قسمت تشکیل شده است که عبارتند از:

• ماژول مکانیکی یا استراکچر توزین که این قسمت از لودسل تشکیل شده است.
• ترانسمیتر سرعت که سرعت سنج دستگاه ویفیدر می باشد.
• کنترلر توزین که وظیفه کنترل وزن محصولات را بر عهده دارد.

کاربرد دستگاه ویفیدر

 

دستگاه ویفیدر یا سیستم کنترلر هوشمند توزین به منظور کنترل میزان عبور مواد مصرفی در حجم و مقدار خاص استفاده می شود. این دستگاه در موارد زیر استفاده می شود:
• ویفیدر در قسمت های ورودی مواد به آسیاب ها، کوره ها و ... استفاده می شود.
• دستگاه ویفیدر می تواند میزان مواد افزودنی به محصولات با درصد و مقدار مشخص را بر عهده بگیرد. این کار با استفاده از سیستم Feed Rate عبوری مواد بر روی نوار نقاله انجام می شود.
• به منظور ترکیب مواد در بخش آسیاب، پخت و نیز هموژن سازی طرح اختلاط مواد و همچنین کنترل هم زمان دو یا چند سیستم تغذیه نواری، دستگاه ویفیدر گزینه مناسبی می باشد.
دستگاه های ویفیدری که توسط شرکت توزین تراز آریا عرضه می شود، دارای مدلهای بسیار متنوع برای شرایط و کاربردهای مختلف است که کاتالوگ انواع مدلهای آن در اختیار مشتریان قرار می گیرد. تمامی ویفیدرهای این شرکت دارای ابعاد متفاوت متناسب با شرایط و نیاز مشتریان طراحی شده است.
دستگاه های ویفیدر که توسط شرکت توزین تراز آریا ارائه می شود،